facebook
open

Artykuły

  Strona główna/Blog/Artykuły

Szparagi

Szparagi są skarbnicą witamin i składników mineralnych. Więcej...

Prozdrowotne właściwości truska(...)

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, truskawka zawiera więcej witaminy C niż owoce cytrusowe! Ponadto zawiera witaminy z grupy B, w tym witaminę B1 i B2 oraz witaminę PP, która m.in. utrzymuje skórę w dobrej kondycji, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie nerwów i przewodu pokarmowego. Więcej...

Herbata rooibos odchudza i leczy

HERBATA ROOIBOS W WIELU REJONACH ŚWIATA UZNAWANA JEST ZA ZIOŁOWE LEKARSTWO

Zawiera dwa bardzo unikalne składniki odżywcze takie jak kwercytyna i bioflawonoidy, które mają zbawienny wpływ na cały nasz organizm.

Więcej...

Regulacja procesów trawiennych

Trawienie, wchłanianie i motoryka przewodu pokarmowego są regulowanie przez dwa systemy: nerwowy i hormonalny. Działają one na zasadzie sprężeń zwrotnych, co oznacza, iż zawartość przewodu pokarmowego powoduje wysyłanie sygnałów, które stymulują lub hamują jego czynność wydzielniczą i motoryczną. Więcej...

Olej kokosowy

Wiem, że olej kokosowy jest teraz modny. Można się nim smarować (dla urody), ale lepiej unikać spożywania go Więcej...

Zarodki

Zarodek to najcenniejsza część każdego ziarna. Z zarodków wyrastają kiełki, dlatego są tak bogate w składniki odżywcze niezbędne do wzrostu.

Więcej...

Przegląd kiełków

Jedz je codziennie. Koniecznie podczas choroby, rekonwalescencji, zmęczenia czy stresu. Najlepiej na surowo, bo pod wpływem gotowania tracą wartość odżywczą. Kiełki odmienią zwykłą kanapkę i nadadzą oryginalny smak pospolitej pomidorowej.

Więcej...

ELIKSIR MŁODOŚCI.

Każda dieta odchudzająca lub oczyszczająca nie obejdzie się bez selera. Uwielbiają go zarówno gwiazdy Hollywood jak i sportowcy. Idealnie nadaje się na soki i sałatki. Seler zawiera dużą ilość witamin i minerałów które wpływają odmładzająco na nasz organizm.

Więcej...