facebook
open

Blog

Co siedzi w wodzie smakowej?

Zanim podasz swojemu dziecku wodę smakową, albo sam po nią sięgniesz, warto dowiedzieć się co ona zawiera? Czy dzięki niej nawodnimy organizm, czy dostarczymy niechcianych toksyn i dużej ilości cukrów…

Więcej...

Mikroflora jelitowa

Nasze jelita zamieszkuje wiele mikroorganizmów, które współdecydują o tym, kto z nas zachowa szczupłą sylwetkę, a kto szybko ją straci. Jak sprawić, aby mikroby z przewodu pokarmowego zaczęły działać na naszą korzyść?

Więcej...

Jesienne warzywo sezonowe - Bakła(...)

Jesień to okres w którym organizm potrzebuje najwięcej witamin. Które z warzyw dostępnych w supermarketach są faktycznie sezonowe, a co za tym idzie najzdrowsze?

Więcej...

Niedoceniane właściwości jabłk(...)

Angielskie powiedzenie brzmi: zjedz dziennie jedno jabłko, a lekarz nie będzie Ci nigdy potrzebny! Zaleca się zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia - rano dla urody, a wieczorem dla zdrowia ;)

Więcej...

Odchudzanie, fakty i mity

Na temat odchudzania krąży wiele legend. Postanowiliśmy je przeanalizować i uporządkować. Sprawdź mity i fakty związane z odchudzaniem i przekonaj się, czy popularne przekonania na temat diety są prawdziwe.

Więcej...

Przedawkowanie witamin

Od dziecka uczono nas, jak zdrowe i niezbędne dla naszego organizmu są witaminy. Często jednak w pogoni za zdrową żywnością i zdrowym stylem życia zapominamy o tym, że witaminy również można przedawkować. Poznaj ich role w organizmie, zapotrzebowanie i sprawdź, gdzie ich szukać!

Więcej...

Uwaga Epidemia!

Otyłość jest problemem dotykającym coraz więcej osób w krajach całego świata - w Polsce cierpi na nią aż 5 milionów mieszkańców. Osoby cierpiące na otyłość muszą same borykać się ze swoją chorobą, gdyż nadal jest ona tematem tabu.

Więcej...