facebook
open

Blog

Terapia Żywieniowa wg Św. Hildeg(...)

Dzika róża jest potomkiem róży ogrodowej. Jej szkarłatne, niepozorne owoce dojrzewają dopiero późną jesienią, zaś skórka jest bogata w witaminę C i bioflawonoidy, dzięki czemu owoce te, podane w postaci...

Więcej...

Rola wielonienasyconych niezbędny(...)

WNNKT - Wielonienasycine niezbędne kwasy tłuszczowe są konieczne w codziennej diecie. Odpowiadają bowiem za prawidłowe funkcjonowanie kluczowych organów – mózgu i serca. Dowiedz się już dziś, jakie jeszcze funkcje w organizmie pełnią wielonienasycone kwasy tłuszczowe i w jakich produktach można je znaleźć.

Więcej...

Dietetyczne ciasto marchewkowe

Zapraszamy do zapoznania się z przepisem na pyszne, dietetyczne ciasto marchewkowe. Doskonałe na zimne jesienne popołudnie!

Więcej...

Lecznicze właściwości czarnego (...)

Czarny bez jest jedną z roślin leczniczych stosowanych tradycyjnie przy przeziębieniu. Herbata z kwiatów oraz sok (lub syrop) z owoców czarnego bzu mają właściwości napotne, obniżające gorączkę, wykrztuśne i przeciwbólowe - to sprawdzony naturalny lek łagodzący objawy przeziębienia i innych infekcji górnych dróg oddechowych.

Więcej...

Ananas. Cudowny owoc zawierający (...)

Ananas wspomaga pracę układu pokarmowego i przyspiesza proces odchudzania. Bromelina poprzez rozkładanie białek do polipeptydów i szybsze ich trawienie , usprawnia i przyspiesza proces trawienia.

Więcej...

Wpływ echinacei na odporność

Jeżówka - Znana z łacińskiej nazwy – Echinacea – jest uznawana za immunostymulator. W lecznictwie wykorzystywane są głównie 3 gatunki jeżówki: jeżówka (rotacznica) purpurowa Echinacea purpurea Moench 

Więcej...

Co oznacza BMI?

Powszechnie znany wskaźnik masy ciała BMI, ale czy wszyscy wiemy co on oznacza i jak się go interpretuje?

Więcej...