facebook
open

Modyfikacja zachowań

  Strona główna/Oferta/Modyfikacja zachowań

Modyfikacja dotychczasowych zachowań

W procesie dietoterapii niezwykle ważna jest modyfikacja dotychczasowego sposobu odżywiania. Zakres zmian i ich przebieg zależne są od schorzenia Pacjenta oraz dotychczasowego stylu życia.

Często z braku dostatecznej wiedzy Pacjenci żywią się nieodpowiednio tzn. ich dieta jest uboga w prawidłowo dobrane składniki odżywcze bądź wybierają produkty, które wchodzą w szkodliwą interakcje z przyjmowanymi lekami.

Dlatego wdrażanie zmian w odżywianiu nieodłącznie związane jest z analizą dotychczasowej diety oraz identyfikacją czynników, które mogą wpływać na kompulsywne jedzenie – może być to stres, brak odpowiedniej ilości snu lub inne, z których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy.

Naszym zadaniem jest edukować Pacjentów jak ich dieta powinna przebiegać i jakie produkty powinni wybierać. Pomagamy także określić i zrozumieć sytuacje, w których jedzenie może przebiegać w sposób niekontrolowany. Pacjenci, którzy potrafią zidentyfikować podobne sytuacje łatwiej przejmują kontrolę nad swoimi zachowaniami i w konsekwencji doprowadzają do ich zmiany.

Zapraszamy do naszego Gabinetu, abyśmy wspólnie mogli pracować nad wdrożeniem zdrowej diety w Twoje życie oraz odwiedzenia działu „Porady”, gdzie udzieliliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych Pacjentów pytania.

Modyfikacja zachowań z dr n. med. Moniką Stołyhwo-Gofron