facebook
open

Program odchudzający

  Strona główna/Program odchudzający

Pacjent prowadzony jest holistycznie – jednocześnie z odchudzaniem leczone są współistniejące schorzenia wynikające w znacznej mierze z zespołu metabolicznego, na który chory cierpi właśnie z powodu otyłości, a który ustępuje po jej ustąpieniu.

 

Zespół metaboliczny to m.in.:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca,
  • cwysoki kwas moczowy i bóle stawowe,
  • zakrzepica naczyń.
spirulina2
Leczenie bez uczucia głodu
Dzięki naszej metodzie prowadzenia Pacjentów możliwa jest prawidłowa diagnostyka nadwagi i otyłości, która gwarantuje odpowiednie indywidualne dostosowanie kuracji do danego Pacjenta. Prawidłowy dobór kaloryczności diety umożliwia kurację bez głodu, przy bardzo dobrym samopoczuciu i coraz lepszym nastroju. W tym czasie dla każdego Pacjenta indywidualniedobierana jest odpowiednia aktywność ruchowa. Uwzględnia ona stan zdrowia (zwłaszcza układu ruchu i układu krążenia), stopień wytrenowania pacjenta, jego codzienną aktywność fizyczną zawodową i zajęcia ruchowe poza pracą.

Po zakończeniu odchudzania dzięki nauce prawidłowych nawyków żywieniowych pomagamy Pacjentom zachować uzyskaną w wyniku kuracji należną wagę i zapobiec efektowi jo-jo. Tylko takie postępowanie daje trwałe efekty.