facebook
open

Gabinet

  Strona główna

Układanie jadłospisów

W naszym Gabinecie zajmujemy się Pacjentem kompleksowo. W praktyce oznacza to, że nie tylko dbamy o jego dobre wyniki i doradzamy jak prawidłowo się odżywiać. Układamy również jadłospisy zawierające szczegółową rozpiskę diety na każdy dzień.

Każdy jadłospis dopasowywany jest indywidualnie do Pacjenta – jego aktualnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, składu ciała, predyspozycji, aktywności fizycznej, stylu życia i innych czynników, które wpływają na odpowiedni dobór posiłków. Przygotowany jadłospis analizowany jest szczegółowo z Pacjentem, omawiane są składniki odżywcze diety i ich wpływ na aktualny stan zdrowia.

Zależy nam, aby przygotowanie poszczególnych posiłków nie było wyjątkowo pracochłonne dla Pacjenta. Dobierając dietę opieramy się o produkty sezonowe, łatwo dostępne w sklepach. Pacjent może je przyrządzić w dowolny sposób dobierając swoje ulubione przyprawy z zachowaniem wskazówek udzielonych w Gabinecie.

Dzięki naszym wskazówkom oraz poradom z czasem Pacjent uczy się jakich produktów powinien się wystrzegać a jakie w jego przypadku mają korzystne działanie.

Zdrowa dieta ułożona przez dr n. med. Monikę Stołyhwo-Gofron

Cennik naszych usług

Porada internistyczna (leczenie m.in. chorób infekcyjnych, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, dny moczanowej, hipercholesterolemii itp.)

Wizyta obejmuje:

 • konsultację internistyczną,
 • poradę dietetyczną,
 • ustalenie bądź modyfikację leczenia farmakologicznego,
 • analizę antropometryczną z wydrukiem.
 • Koszt pierwszej wizyty: 180 zł.

  Koszt kolejnych wizyt: ustalany indywidualnie w zależności od przyjętego sposobu leczenia.

   

  Porada internistyczno-dietetyczna

  Wizyta obejmuje:

 • konsultację lekarską,
 • diagnostykę chorób metabolicznych,
 • analizę sposobu odżywiania oraz przyjmowanych leków,
 • analizę masy oraz składu ciała z wydrukiem antropometrycznym,
 • badanie fizykalne i pomiar ciśnienia tętniczego,
 • ewentualne ustalenie bądź modyfikację leczenia farmakologicznego.
 • Koszt pierwszej wizyty: 220 zł.

   

  Wizyty kontrolne w przypadku leczenia nadwagi i otyłości

  Każda wizyta obejmuje:

 • konsultację lekarską,
 • przygotowanie jadłospisu leczenia dietetycznego,
 • analizę zapotrzebowania kalorycznego, witaminowego oraz substancji odżywczych,
 • analizę leczenia farmakologicznego i jego modyfikację,
 • analizę masy i składu ciała wraz z wydrukiem antropometrycznym.
 • Wizyty kontrolnę odbywają się w ramach karnetów.

  Koszt karnetu 4-wizytowego: 720 zł (188 zł /1 wizyta)

  Koszt karnetu 6-wizytowego: 1000 zł (166 zł /1 wizyta)

   

  Diety specjalne

  Przygotowujemy także jadłospisy spersonalizowane, diety sportowe oraz diety specjalne w skomplikowanych zaburzeniach metabolicznych. Obejmują one także analizę zapotrzebowania kalorycznego, witaminowego oraz dodatkowych substancji odżywczych.

  Cena takich konsultacji ustalana jest indywidualnie w zależności od zapotrzebowania.

   

  Porada on-line

  Istnieje także możliwość dokonania konsultacji lekarskiej on-line wraz z przygotowaniem jadłospisu na 7 dni. W przypadku takiej porady z powodów technicznych nie jest możliwe przeprowadzenie badania fizykalnego czy analizy składu ciała.

  Koszt pojedynczej porady on-line: 150 zł.

   

  Konsultacja lekarska i ustalenie jadłospisów dla firm i instytucji: ceny ustalane są indywidualnie.

  Konsultacje lekarskie dla rodzin i grup: ceny ustalane są indywidualnie.

   

  W zależności od specyfiki danej wizyty prezentowane powyżej ceny mogą ulec zmianie o czym Pacjent zostanie poinformowany z wyprzedzeniem.

  Artykuły i wykłady

  Moje wypowiedzi pojawiają się także w prasie zarówno drukowanej jak i elektronicznej. Poniżej zamieściłam linki do wybranych wypowiedzi. Zapraszam do czytania.

  czerwona_papryka

  Pierwsza wizyta
  - przygotowanie

  Ocena aktualnego stanu zdrowia oraz nawyków żywieniowych jest bardzo ważna w doborze odpowiedniego sposobu leczenia. Dlatego podczas umawiania się na pierwszą konsultację lekarską prosimy Pacjentów o przygotowanie dodatkowych informacji, które ułatwią prawidłowo dopasować terapię. Rodzaj tych informacji zależny jest od charakteru wizyty.

  Jeżeli konsultacja dotyczy ściśle zmiany sposobu odżywiania prosimy, aby Pacjent przygotował i przyniósł ze sobą na wizytę dzienniczek żywieniowy zawierający dokładny zapis spożywanych w ostatnim tygodniu potraw oraz napoi. Analiza zapisów pozwoli lepiej ocenić dotychczasowe nawyki żywieniowe oraz wyjaśnić Pacjentowi co i dlaczego powinno zostać zmienione.

  W przypadku Pacjentów, którzy zgłaszają się do nas po poradę internistyczną, prosimy o zabranie aktualnych wyników badań krwi. W zależności od rodzaju schorzenia jakie występie u Pacjenta, mogą być to wyniki np. morfologii, glukozy, cholesterolu całkowitego lub przypadku zdiagnozowanych chorób tarczy TSH i FT4. Dokładna informacja udzielana jest podczas umawiania się na konsultację.

  Jeśli Pacjent zmaga się z inną chorobą i posiada wyniki badań lub wypis z szpitala po przebytej hospitalizacji również powinien przynieść je ze sobą. Przydatna będzie także lista przyjmowanych leków.

  Wszystkie te informacje pozwalają dokładniej zdiagnozować aktualny stan zdrowia.

  Wizyta dietatyczna dr n. med. Monika Stołyhwo-Gofron

  Wywiady telewizyjne

  Moim celem jest zarówno niesienie pomocy Pacjentom jak i propagowanie wiedzy dotyczącej prawidłowego żywienia i dietoterapii.

  Jako lekarz jestem niekiedy zapraszana do programów telewizyjnych, w których wypowiadam się na temat odżywiania oraz chorób dietozależnych, takich jak tarczyca, otyłość oraz Poniżej zamieszczam linki do wywiadów, w których miałam przyjemność uczestniczyć. 

  Zachęcam do oglądana i ewentualnego poszerzenia posiadanej już wiedzy.