facebook
open

Wspólne odchudzanie

  Strona główna/Porady/Wspólne odchudzanie

Wspólne odchudzanie

Otyłość jest chorobą przewlekłą, zaś kuracja odchudzająca jest tylko okresem większych ograniczeń dietetycznych, ale trzeba pamiętać, że nawet po osiągnięciu zamierzonego celu, nie może być powrotu do niekontrolowanego jedzenia podobnego do tego jakie stosowano przed kuracją.

Takie wprowadzanie stałej samokontroli wymaga systematyczności i silnej motywacji. Pomocne w tym może być wsparcie rodziny, przyjaciół.

Dobre wyniki dają kuracje odchudzające przeprowadzane grupowo. Wymiana doświadczeń w realizowaniu ograniczeń dietetycznych i wspólne sprawdzanie ciężaru ciała stanowi czynnik dopingujący.

Gdy nie ma możliwości leczenia grupowego, korzystne jest wspólne przeprowadzanie kuracji odchudzającej z partnerem lub kilku osób z grona rodziny, przyjaciół lub współpracowników, którzy mają podobne problemy związane z nadwagą.

Dane adresowe

Książka

  • Książka Motylem będę czyli wszystko o odchudzaniu.

    Zwiera wszystkie niezbędne informacje dla osób, które chcą raz na zawsze zrzucic zbędne kilogramy.

Nasza oferta

Czym się zajmujemy? Kogo leczymy?

W naszym Gabinecie zajmujemy się diagnostyką oraz wspierającym leczeniem dietetycznym i fitoterapeutycznym chorób cywilizacyjnych oraz dietetyką sportową. Więcej informacji znajduje się w zakładce „Oferta”.